TDK Corporation MMZ1608D050CTD25
MMZ1608D050CTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ1608D050CTD25
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP BEAD
Datasheet Download
MMZ1608D050CTD25.pdf
Availability of MMZ1608D050CTD25
QUANTITY
MMZ1608D050CTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ1608D050CTD25
Internal Part NumberEIS-MMZ1608D050CTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesMMZ
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency5 Ohm @ 100MHz
Current Rating700mA
DC Resistance (DCR)50 mOhm Max
Filter Type-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ1608D050CTD25
Related LinksMMZ1608D, MMZ1608D050CTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ1608D050CTD25 Details Description
Related parts for MMZ1608D050CTD25
SSR OCMOS FET 200MA NO 6-SMD datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 1.8V 8MSOP datasheet.pdf
IC REG CHARGE PUMP 5V 50MA 8UMAX datasheet.pdf
B/S II SR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN FPC 40POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES 15 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
TV 11C 11#12 SKT J/N RECP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 05VOUT datasheet.pdf