TDK Corporation MMZ1608Q601BTD25
MMZ1608Q601BTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ1608Q601BTD25
Brief Description
FERRITE CHIP BEAD
Datasheet Download
MMZ1608Q601BTD25.pdf
Availability of MMZ1608Q601BTD25
QUANTITY
MMZ1608Q601BTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ1608Q601BTD25
Internal Part NumberEIS-MMZ1608Q601BTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMMZ
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency600 Ohm @ 100MHz
Current Rating200mA
DC Resistance (DCR)800 mOhm Max
Filter Type-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ1608Q601BTD25
Related LinksMMZ1608Q, MMZ1608Q601BTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ1608Q601BTD25 Details Description
Related parts for MMZ1608Q601BTD25
DIP CABLE - CDP14G/AE14G/X datasheet.pdf
ASSEMBLY 4 POSITION 4 CONTACT datasheet.pdf
SENSOR PRES 5PSIG 0-100MV TO-8 datasheet.pdf
IC SWITCH SPST SC70-6 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 13A ISOPLUS220 datasheet.pdf
POT JOYSTICK 10K OHM W/SWITCH datasheet.pdf
CABLES FOR LX-100 ELBOW 2M datasheet.pdf
PDT SUREPUNCH PRO datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
ANTENNA CHIP DIELECTRIC 2660MHZ datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 21C S 20" RBW NI datasheet.pdf