TDK Corporation MMZ1608S202ATA00
MMZ1608S202ATA00 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ1608S202ATA00
Brief Description
FERRITE CHIP 2000 OHM 200MA 0603
Datasheet Download
MMZ1608S202ATA00.pdf
Availability of MMZ1608S202ATA00
QUANTITY
MMZ1608S202ATA00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ1608S202ATA00
Internal Part NumberEIS-MMZ1608S202ATA00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Components
PCN Part NumberMMZ,MPS Series Oct/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesMMZ
PackagingCut Tape (CT)
Impedance @ Frequency2 kOhm @ 100MHz
Current Rating200mA
DC Resistance (DCR)900 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ1608S202ATA00
Related LinksMMZ1608S, MMZ1608S202ATA00 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ1608S202ATA00 Details Description
Related parts for MMZ1608S202ATA00
IC REG CTLR MLT CONFG 16TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKT R/A datasheet.pdf
BEAD FERRITE 80 OHM 3A 1608 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
3.96 W/W CRIMP TERM datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf