TDK Corporation MMZ1608S301CTAH0
MMZ1608S301CTAH0 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ1608S301CTAH0
Brief Description
FERRITE CHIP BEAD
Datasheet Download
MMZ1608S301CTAH0.pdf
Availability of MMZ1608S301CTAH0
QUANTITY
MMZ1608S301CTAH0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ1608S301CTAH0
Internal Part NumberEIS-MMZ1608S301CTAH0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMMZ
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency300 Ohm @ 100MHz
Current Rating500mA
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Filter Type-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ1608S301CTAH0
Related LinksMMZ1608S, MMZ1608S301CTAH0 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ1608S301CTAH0 Details Description
Related parts for MMZ1608S301CTAH0
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC AXIAL datasheet.pdf
MODULE DDR2 512MB 244-DIMM datasheet.pdf
RES SMD 30.9 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
HEADER 10POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .229M 36POS datasheet.pdf
RES 169 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR CDCUN1208LP datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 12W datasheet.pdf