TDK Corporation MMZ1608S601ATD25
MMZ1608S601ATD25 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ1608S601ATD25
Brief Description
FERRITE CHIP BEAD
Datasheet Download
MMZ1608S601ATD25.pdf
Availability of MMZ1608S601ATD25
QUANTITY
MMZ1608S601ATD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ1608S601ATD25
Internal Part NumberEIS-MMZ1608S601ATD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMMZ
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency600 Ohm @ 100MHz
Current Rating500mA
DC Resistance (DCR)350 mOhm Max
Filter Type-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ1608S601ATD25
Related LinksMMZ1608S, MMZ1608S601ATD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ1608S601ATD25 Details Description
Related parts for MMZ1608S601ATD25
IC DAC 10BIT 2WIRE W/BUFF 8-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN STACKER 20POS 0.100" T/H datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 243VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.1% 1/2W MELF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
PREMO-FLEX 0.50 JMPR LGT 102 datasheet.pdf
RES SMD 397K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.3A 4HXSON datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT SKT CRIMP datasheet.pdf