TDK Corporation MMZ1608S800ATD25
MMZ1608S800ATD25 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ1608S800ATD25
Brief Description
FERRITE CHIP BEAD
Datasheet Download
MMZ1608S800ATD25.pdf
Availability of MMZ1608S800ATD25
QUANTITY
MMZ1608S800ATD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ1608S800ATD25
Internal Part NumberEIS-MMZ1608S800ATD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMMZ
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency80 Ohm @ 100MHz
Current Rating500mA
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Filter Type-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ1608S800ATD25
Related LinksMMZ1608S, MMZ1608S800ATD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ1608S800ATD25 Details Description
Related parts for MMZ1608S800ATD25
CONN PLUG CHAMP 50POS RT ANG datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 900MA 120 MOHM datasheet.pdf
IC REG LDO 1V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf