TDK Corporation MMZ2012Y121BT000
MMZ2012Y121BT000 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ2012Y121BT000
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP 120 OHM 800MA 0805
Datasheet Download
MMZ2012Y121BT000.pdf
Availability of MMZ2012Y121BT000
QUANTITY
MMZ2012Y121BT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ2012Y121BT000
Internal Part NumberEIS-MMZ2012Y121BT000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Components
PCN Part NumberMMZ,MPS Series Oct/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesMMZ
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency120 Ohm @ 100MHz
Current Rating800mA
DC Resistance (DCR)120 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.041" (1.05mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ2012Y121BT000
Related LinksMMZ2012Y, MMZ2012Y121BT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ2012Y121BT000 Details Description
Related parts for MMZ2012Y121BT000
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
PWR SUP MEDICAL 5V/+15V/-15V 15W datasheet.pdf
CUTTER TIP ANGL FULL FLSH 5.43" datasheet.pdf
CAP TACTILE ROUND DARK BLUE datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CA/ASSY,MP,8P,YEL,ENHCD,C5 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS KEY OS 3KW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 1A TO263-5 datasheet.pdf
CONN SPRING 3POS SNGL SMD datasheet.pdf