Techflex PTN0.25BK200
PTN0.25BK200 picture photo
Mfg. Part Number
PTN0.25BK200
Manufacturer
Product Category
Spiral Wrap, Expandable Sleeving
Brief Description
PET 1/4" BLACK 200'
Datasheet Download
PTN0.25BK200.pdf
Availability of PTN0.25BK200
QUANTITY
PTN0.25BK200 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTN0.25BK200
Internal Part NumberEIS-PTN0.25BK200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySpiral Wrap, Expandable Sleeving
SeriesFlexo®
TypeExpandable Sleeving
Diameter0.250" (6.35mm)
Diameter - Maximum0.438" (11.13mm)
Length200' (61.0m)
MaterialPolyethylene Terephthalate
Features-
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTN0.25BK200
Related LinksPTN0.2, PTN0.25BK200 Datasheet, Techflex Distributor
PTN0.25BK200 Details Description
Related parts for PTN0.25BK200
IC HALL EFFECT SENSOR 6-TSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 160A TO-247 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 18-36VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 5 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN TERM BLK 4POS DIN RAIL MT datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN HEADER .05" 14POS SMT datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 36V 150W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 100A PQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
IC SDRAM 512MB 143MHZ 54TSOP datasheet.pdf