TDK Corporation MMZ2012Y152BT000
MMZ2012Y152BT000 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ2012Y152BT000
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP 1500 OHM 500MA 0805
Datasheet Download
MMZ2012Y152BT000.pdf
Availability of MMZ2012Y152BT000
QUANTITY
MMZ2012Y152BT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ2012Y152BT000
Internal Part NumberEIS-MMZ2012Y152BT000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Components
PCN Part NumberMMZ,MPS Series Oct/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesMMZ
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency1.5 kOhm @ 100MHz
Current Rating500mA
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.041" (1.05mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ2012Y152BT000
Related LinksMMZ2012Y, MMZ2012Y152BT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ2012Y152BT000 Details Description
Related parts for MMZ2012Y152BT000
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 30TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 110 OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.24 OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RESONATOR CER 16.00MHZ SMD datasheet.pdf
JUNC BLOCK MAXDUTY PT STUD RED datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
KIT RJFTV EMI SHIELDED PLUG W/ B datasheet.pdf
CONN SOCKET .4MM 40 POS SMD datasheet.pdf