TDK Corporation MMZ2012Y300BTD25
MMZ2012Y300BTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ2012Y300BTD25
Brief Description
FERRITE CHIP BEAD
Datasheet Download
MMZ2012Y300BTD25.pdf
Availability of MMZ2012Y300BTD25
QUANTITY
MMZ2012Y300BTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ2012Y300BTD25
Internal Part NumberEIS-MMZ2012Y300BTD25
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency30 Ohm @ 100MHz
Current Rating1.5A
DC Resistance (DCR)50 mOhm Max
Filter Type-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.041" (1.05mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ2012Y300BTD25
Related LinksMMZ2012Y, MMZ2012Y300BTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ2012Y300BTD25 Details Description
Related parts for MMZ2012Y300BTD25
RES 100K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MPU I186 16MHZ 80SQFP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL W/CLAMP SZ12 PG11 datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN MEMORY SCKT SODIMM STD GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 309 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 30AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 400V SCREW datasheet.pdf
UMY10-4836 SAFETY MAT 10M datasheet.pdf
CONN HDR 58POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 5% 1W 1218 datasheet.pdf