TDK Corporation MMZ2012Y301BT000
MMZ2012Y301BT000 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ2012Y301BT000
Brief Description
FERRITE CHIP 300 OHM 600MA 0805
Datasheet Download
MMZ2012Y301BT000.pdf
Availability of MMZ2012Y301BT000
QUANTITY
MMZ2012Y301BT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ2012Y301BT000
Internal Part NumberEIS-MMZ2012Y301BT000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Components
PCN Part NumberMMZ,MPS Series Oct/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency300 Ohm @ 100MHz
Current Rating600mA
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.041" (1.05mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ2012Y301BT000
Related LinksMMZ2012Y, MMZ2012Y301BT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ2012Y301BT000 Details Description
Related parts for MMZ2012Y301BT000
OSC XO 3.6864MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC ADC 8BIT LP 10-UMAX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 10K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
IC PROSLIC PCM/SPI -110V 42LGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf