TDK Corporation MMZ2012Y301BT000
MMZ2012Y301BT000 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ2012Y301BT000
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP 300 OHM 600MA 0805
Datasheet Download
MMZ2012Y301BT000.pdf
Availability of MMZ2012Y301BT000
QUANTITY
MMZ2012Y301BT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ2012Y301BT000
Internal Part NumberEIS-MMZ2012Y301BT000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Components
PCN Part NumberMMZ,MPS Series Oct/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesMMZ
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency300 Ohm @ 100MHz
Current Rating600mA
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.041" (1.05mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ2012Y301BT000
Related LinksMMZ2012Y, MMZ2012Y301BT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ2012Y301BT000 Details Description
Related parts for MMZ2012Y301BT000
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC SWITCH BUS FET DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 34POS 2MM T/H datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf