| Internal Part Number | EIS-MMZ2012Y301BTD25 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Impedance @ Frequency | 300 Ohm @ 100MHz | |
| Current Rating | 600mA | |
| DC Resistance (DCR) | 150 mOhm Max | |
| Filter Type | - | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Height (Max) | 0.041" (1.05mm) | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |