Rohm Semiconductor MNR04M0ABJ151
MNR04M0ABJ151 picture photo
Mfg. Part Number
MNR04M0ABJ151
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 150 OHM 0804
Datasheet Download
MNR04M0ABJ151.pdf
Availability of MNR04M0ABJ151
QUANTITY
MNR04M0ABJ151 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR04M0ABJ151
Internal Part NumberEIS-MNR04M0ABJ151
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMNR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)150
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR04M0ABJ151
Related LinksMNR04M, MNR04M0ABJ151 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR04M0ABJ151 Details Description
Related parts for MNR04M0ABJ151
RES 27K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 8.3A 8-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONN RING TIN 350-450MCM 1" datasheet.pdf
IC REG BUCK SPLIT RAIL ADJ 10SON datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf