Susumu PRG3216P-12R7-D-T5
PRG3216P-12R7-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-12R7-D-T5
Brief Description
RES SMD 12.7 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-12R7-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-12R7-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-12R7-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-12R7-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-12R7-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-12R7-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-12R7-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-12R7-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-12R7-D-T5
RES SMD 9.53K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MODULE SCR/DIODE 90A 240VAC datasheet.pdf
CAP CER 750PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 78 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CAP ALUM 18000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 2POS datasheet.pdf
3G3_X BRAKING RESISTOR datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 100K OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf