Rohm Semiconductor MNR04M0ABJ471
MNR04M0ABJ471 picture photo
Mfg. Part Number
MNR04M0ABJ471
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 0804
Datasheet Download
MNR04M0ABJ471.pdf
Availability of MNR04M0ABJ471
QUANTITY
MNR04M0ABJ471 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR04M0ABJ471
Internal Part NumberEIS-MNR04M0ABJ471
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMNR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR04M0ABJ471
Related LinksMNR04M, MNR04M0ABJ471 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR04M0ABJ471 Details Description
Related parts for MNR04M0ABJ471
VARISTOR 50V 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC REG BCK 1.5V 0.6A SYNC 8LFCSP datasheet.pdf
IC BICMOS PFC/PWM CONT 20SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 2KV 250MA DO204 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 16POS 7.5MM datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .1" T/H datasheet.pdf
RES 634K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT SKT datasheet.pdf