Rohm Semiconductor MNR04M0ABJ750
MNR04M0ABJ750 picture photo
Mfg. Part Number
MNR04M0ABJ750
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 75 OHM 0804
Datasheet Download
MNR04M0ABJ750.pdf
Availability of MNR04M0ABJ750
QUANTITY
MNR04M0ABJ750 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR04M0ABJ750
Internal Part NumberEIS-MNR04M0ABJ750
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMNR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)75
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR04M0ABJ750
Related LinksMNR04M, MNR04M0ABJ750 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR04M0ABJ750 Details Description
Related parts for MNR04M0ABJ750
MOSFET 2P-CH 20V 9A 8-SOIC datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 4A TO-220F datasheet.pdf
RES SMD 1.02K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PTH08T250WAST datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 0.100 SMD R/A datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
5.0MM EURO HEADER RA ME GRN 16CK datasheet.pdf
I/O CONN datasheet.pdf
CAP FILM 0.0036 UF 5 % 1600 VDC datasheet.pdf