Rohm Semiconductor MNR04M0APJ101
MNR04M0APJ101 picture photo
Mfg. Part Number
MNR04M0APJ101
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 0804
Datasheet Download
MNR04M0APJ101.pdf
Availability of MNR04M0APJ101
QUANTITY
MNR04M0APJ101 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR04M0APJ101
Internal Part NumberEIS-MNR04M0APJ101
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR04M0APJ101
Related LinksMNR04M, MNR04M0APJ101 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR04M0APJ101 Details Description
Related parts for MNR04M0APJ101
Connector Header 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 6P6C UNSHIELDED datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
RES 140 OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
TRANSISTOR RF PWR LDMOS SOT539A datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN W.FL JACK STR 50 OHM SMD datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 800 OHM 75W datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf