Rohm Semiconductor MNR04M0APJ105
MNR04M0APJ105 picture photo
Mfg. Part Number
MNR04M0APJ105
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 1M OHM 0804
Datasheet Download
MNR04M0APJ105.pdf
Availability of MNR04M0APJ105
QUANTITY
MNR04M0APJ105 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR04M0APJ105
Internal Part NumberEIS-MNR04M0APJ105
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1M
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR04M0APJ105
Related LinksMNR04M, MNR04M0APJ105 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR04M0APJ105 Details Description
Related parts for MNR04M0APJ105
CONN HEADER .100 DUAL STR 4POS datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.5V SOT23-3 datasheet.pdf
IC LATCH/DECODER DRIVER 16-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 4.4A 24 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 1CIR 40 AMP R/A datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY 15 SGOLD 02CKT datasheet.pdf
RES 182K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf