On-Shore Technology, Inc. OSTVJ140150
OSTVJ140150 picture photo
Mfg. Part Number
OSTVJ140150
Brief Description
TERM BLOCK RISING CLAMP 14POS
Datasheet Download
OSTVJ140150.pdf
Availability of OSTVJ140150
QUANTITY
OSTVJ140150 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTVJ140150
Internal Part NumberEIS-OSTVJ140150
Number of Levels1
Positions Per Level14
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current20A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTVJ140150
Related LinksOSTVJ, OSTVJ140150 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTVJ140150 Details Description
Related parts for OSTVJ140150
CONVERTER DC-DC 12W 5V/15V SGL datasheet.pdf
IC XDCP SGL 100TAP 10K 8-MSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 09VOUT datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 7.2VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES 634 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER 5POS MALE R/A 1.5MM SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
IC MPU OMAP-L1X 200MHZ 361NFBGA datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf