Rohm Semiconductor MNR04M0APJ390
MNR04M0APJ390 picture photo
Mfg. Part Number
MNR04M0APJ390
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 39 OHM 0804
Datasheet Download
MNR04M0APJ390.pdf
Availability of MNR04M0APJ390
QUANTITY
MNR04M0APJ390 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR04M0APJ390
Internal Part NumberEIS-MNR04M0APJ390
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)39
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR04M0APJ390
Related LinksMNR04M, MNR04M0APJ390 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR04M0APJ390 Details Description
Related parts for MNR04M0APJ390
FIXED IND 2.2UH 480MA 430 MOHM datasheet.pdf
EVAL BOARD FET DRIVER HIP4082 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
DATAMATE J-TEK POS DIL FEMALE datasheet.pdf
Connector Socket 94 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 51PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf