Rohm Semiconductor MNR12E0ABJ330
MNR12E0ABJ330 picture photo
Mfg. Part Number
MNR12E0ABJ330
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 33 OHM 0606
Datasheet Download
MNR12E0ABJ330.pdf
Availability of MNR12E0ABJ330
QUANTITY
MNR12E0ABJ330 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR12E0ABJ330
Internal Part NumberEIS-MNR12E0ABJ330
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMNR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0606, Convex
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR12E0ABJ330
Related LinksMNR12E, MNR12E0ABJ330 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR12E0ABJ330 Details Description
Related parts for MNR12E0ABJ330
RES 22 OHM 2W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 400V 15A SOT93 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 150V 0606 datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 1KV P90 3838 datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
RES 14.385K OHM 0.3W 0.01% RAD datasheet.pdf
MED FILTER 10A 115/250VAC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf