Rohm Semiconductor MNR12E0ABJ510
MNR12E0ABJ510 picture photo
Mfg. Part Number
MNR12E0ABJ510
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 51 OHM 0606
Datasheet Download
MNR12E0ABJ510.pdf
Availability of MNR12E0ABJ510
QUANTITY
MNR12E0ABJ510 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR12E0ABJ510
Internal Part NumberEIS-MNR12E0ABJ510
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)51
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR12E0ABJ510
Related LinksMNR12E, MNR12E0ABJ510 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR12E0ABJ510 Details Description
Related parts for MNR12E0ABJ510
OSC XO 669.3266MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 20A DIN RAIL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
OLINUXINO SERIAL CONSOLE CABLE datasheet.pdf
CONN HDR 63POS 0.100 T/H datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 1/2W 0.01% AXIAL datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
SCR 1000V 135A TO-94 datasheet.pdf
PNL MNT 110V YELLOW 8MM datasheet.pdf
CAP FILM 430NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 510PF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf