Rohm Semiconductor MNR12ERAPJ750
MNR12ERAPJ750 picture photo
Mfg. Part Number
MNR12ERAPJ750
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 75 OHM 0606
Datasheet Download
MNR12ERAPJ750.pdf
Availability of MNR12ERAPJ750
QUANTITY
MNR12ERAPJ750 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR12ERAPJ750
Internal Part NumberEIS-MNR12ERAPJ750
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)75
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0606, Convex
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR12ERAPJ750
Related LinksMNR12E, MNR12ERAPJ750 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR12ERAPJ750 Details Description
Related parts for MNR12ERAPJ750
OPTOISO 3.75KV TRANS W/BASE 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 10K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 50V P2H 0603 datasheet.pdf
RES 505 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 5W datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf