Rohm Semiconductor MNR14E0ABJ103
MNR14E0ABJ103 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0ABJ103
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0ABJ103.pdf
Availability of MNR14E0ABJ103
QUANTITY
MNR14E0ABJ103 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0ABJ103
Internal Part NumberEIS-MNR14E0ABJ103
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0ABJ103
Related LinksMNR14E, MNR14E0ABJ103 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0ABJ103 Details Description
Related parts for MNR14E0ABJ103
SURGE SUPP 100V BIDIR 3-SL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 740MA 340 MOHM datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.665" 3MM 2LD datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AC datasheet.pdf
SLOTTED TERMINAL PIN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30A 100V ITO220AB datasheet.pdf
IC DSC 256KB datasheet.pdf
OSC MEMS 65.536MHZ CMOS SMD datasheet.pdf