Rohm Semiconductor MNR14E0ABJ104
MNR14E0ABJ104 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0ABJ104
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0ABJ104.pdf
Availability of MNR14E0ABJ104
QUANTITY
MNR14E0ABJ104 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0ABJ104
Internal Part NumberEIS-MNR14E0ABJ104
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMNR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0ABJ104
Related LinksMNR14E, MNR14E0ABJ104 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0ABJ104 Details Description
Related parts for MNR14E0ABJ104
CIR BRKR THRM 300MA 250VAC 48VDC datasheet.pdf
IC ACPI CONTROLLER 48-LQFP datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 62 OHM 20SSOP datasheet.pdf
CONN IDC HOUSING 3POS 20AWG SMD datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES 140K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 200MA 12V datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 63V SCREW datasheet.pdf