Rohm Semiconductor MNR14E0ABJ105
MNR14E0ABJ105 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0ABJ105
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 1M OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0ABJ105.pdf
Availability of MNR14E0ABJ105
QUANTITY
MNR14E0ABJ105 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0ABJ105
Internal Part NumberEIS-MNR14E0ABJ105
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1M
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0ABJ105
Related LinksMNR14E, MNR14E0ABJ105 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0ABJ105 Details Description
Related parts for MNR14E0ABJ105
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 110V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 7.15K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RCPT HSG METRIC INTERCONN SYS datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 12VOUT datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 50W datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 40KM datasheet.pdf
500 TB PLU PLU WF HOOK/B datasheet.pdf
TRANS RF LDMOS 150W SOT1275 datasheet.pdf
CAP FILM 0.00082UF 5% 1250VDC AX datasheet.pdf