Rohm Semiconductor MNR14E0ABJ120
MNR14E0ABJ120 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0ABJ120
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 12 OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0ABJ120.pdf
Availability of MNR14E0ABJ120
QUANTITY
MNR14E0ABJ120 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0ABJ120
Internal Part NumberEIS-MNR14E0ABJ120
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)12
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0ABJ120
Related LinksMNR14E, MNR14E0ABJ120 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0ABJ120 Details Description
Related parts for MNR14E0ABJ120
IC DAC DUAL V-OUT 12BIT 16-QSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 440VWM 713VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 10% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
RES 32.4 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 4.7M OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
TA PLMT7000-144NC datasheet.pdf
SPEAKER SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 3KV AXIAL datasheet.pdf