Rohm Semiconductor MNR14E0ABJ121
MNR14E0ABJ121 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0ABJ121
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 120 OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0ABJ121.pdf
Availability of MNR14E0ABJ121
QUANTITY
MNR14E0ABJ121 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0ABJ121
Internal Part NumberEIS-MNR14E0ABJ121
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)120
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0ABJ121
Related LinksMNR14E, MNR14E0ABJ121 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0ABJ121 Details Description
Related parts for MNR14E0ABJ121
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 355MA 800 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 150 OHM 1W 5% WW AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 60W datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10.5MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 75PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
FHSS SERIAL MODEM 900MHZ datasheet.pdf
DIODE ZENER 120V 5W T18 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 12W datasheet.pdf