Rohm Semiconductor MNR14E0ABJ164
MNR14E0ABJ164 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0ABJ164
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 160K OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0ABJ164.pdf
Availability of MNR14E0ABJ164
QUANTITY
MNR14E0ABJ164 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0ABJ164
Internal Part NumberEIS-MNR14E0ABJ164
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)160k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0ABJ164
Related LinksMNR14E, MNR14E0ABJ164 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0ABJ164 Details Description
Related parts for MNR14E0ABJ164
RES SMD 2.43K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS 3.5MM datasheet.pdf
SWITCH TACTILE datasheet.pdf
RES 845 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
RES 1.02 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SL 5.08/21/90B 3.12 SN BK BX datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 1.2 UF 10% 480VAC AXIAL datasheet.pdf