Rohm Semiconductor MNR14E0ABJ244
MNR14E0ABJ244 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0ABJ244
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 240K OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0ABJ244.pdf
Availability of MNR14E0ABJ244
QUANTITY
MNR14E0ABJ244 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0ABJ244
Internal Part NumberEIS-MNR14E0ABJ244
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)240k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0ABJ244
Related LinksMNR14E, MNR14E0ABJ244 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0ABJ244 Details Description
Related parts for MNR14E0ABJ244
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 50MA SC70-5 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A 4DSBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
PLUG 3.81MM 16POS DIN RAIL datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 8POS datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf