Rohm Semiconductor MNR14E0ABJ363
MNR14E0ABJ363 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0ABJ363
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 36K OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0ABJ363.pdf
Availability of MNR14E0ABJ363
QUANTITY
MNR14E0ABJ363 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0ABJ363
Internal Part NumberEIS-MNR14E0ABJ363
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)36k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0ABJ363
Related LinksMNR14E, MNR14E0ABJ363 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0ABJ363 Details Description
Related parts for MNR14E0ABJ363
RES SMD 576 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 160VWM 259VC SMB datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 2.54MM datasheet.pdf