Rohm Semiconductor MNR14E0ABJ390
MNR14E0ABJ390 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0ABJ390
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 39 OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0ABJ390.pdf
Availability of MNR14E0ABJ390
QUANTITY
MNR14E0ABJ390 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0ABJ390
Internal Part NumberEIS-MNR14E0ABJ390
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMNR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)39
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0ABJ390
Related LinksMNR14E, MNR14E0ABJ390 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0ABJ390 Details Description
Related parts for MNR14E0ABJ390
THERM PAD TO-220 DUAL .005" Q3 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
GDT 470V 20% 20KA datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 9-18VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 1% 1/32W 01005 datasheet.pdf
IC AFE 12BIT 125/250MSPS 64VQFN datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.25A 4DSBGA datasheet.pdf
CAP CER 5PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.74K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf