Rohm Semiconductor MNR14E0ABJ394
MNR14E0ABJ394 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0ABJ394
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 390K OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0ABJ394.pdf
Availability of MNR14E0ABJ394
QUANTITY
MNR14E0ABJ394 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0ABJ394
Internal Part NumberEIS-MNR14E0ABJ394
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMNR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)390k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0ABJ394
Related LinksMNR14E, MNR14E0ABJ394 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0ABJ394 Details Description
Related parts for MNR14E0ABJ394
EVAL MOD AUDIO PWR AMP TPA0243 datasheet.pdf
DIODE MODULE 400V 100A POWERTAP2 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M10-1.25 6H .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT R/A PCB 4POS TIN datasheet.pdf
IC CODEC AUD HDPN AMP COMM 48QFN datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 770MA 450 MOHM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf