Rohm Semiconductor MNR14E0ABJ562
MNR14E0ABJ562 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0ABJ562
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 5.6K OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0ABJ562.pdf
Availability of MNR14E0ABJ562
QUANTITY
MNR14E0ABJ562 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0ABJ562
Internal Part NumberEIS-MNR14E0ABJ562
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)5.6k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0ABJ562
Related LinksMNR14E, MNR14E0ABJ562 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0ABJ562 Details Description
Related parts for MNR14E0ABJ562
IC AMP AUDIO PWR 3.2W STER 24QFN datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN MALE RCPT 4POS FRONT MT datasheet.pdf
ADAPTER PROG TOOLSTICK F500 datasheet.pdf
SLDSW 5A 0.5M PLAN 79215827 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES 86.7 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf