Rohm Semiconductor MNR14E0APJ241
MNR14E0APJ241 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0APJ241
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 240 OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0APJ241.pdf
Availability of MNR14E0APJ241
QUANTITY
MNR14E0APJ241 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0APJ241
Internal Part NumberEIS-MNR14E0APJ241
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)240
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0APJ241
Related LinksMNR14E, MNR14E0APJ241 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0APJ241 Details Description
Related parts for MNR14E0APJ241
CAP TANT 4.7UF 15V 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP POLYMER HYB 33UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES 237K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.76 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 48V 120W datasheet.pdf