Rohm Semiconductor MNR14E0APJ431
MNR14E0APJ431 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0APJ431
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 430 OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0APJ431.pdf
Availability of MNR14E0APJ431
QUANTITY
MNR14E0APJ431 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0APJ431
Internal Part NumberEIS-MNR14E0APJ431
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)430
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0APJ431
Related LinksMNR14E, MNR14E0APJ431 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0APJ431 Details Description
Related parts for MNR14E0APJ431
RES SMD 4.87KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1.2-20 UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 464 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf