Rohm Semiconductor MNR14ERAPJ105
MNR14ERAPJ105 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14ERAPJ105
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 1M OHM 1206
Datasheet Download
MNR14ERAPJ105.pdf
Availability of MNR14ERAPJ105
QUANTITY
MNR14ERAPJ105 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14ERAPJ105
Internal Part NumberEIS-MNR14ERAPJ105
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMNR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1M
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14ERAPJ105
Related LinksMNR14E, MNR14ERAPJ105 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14ERAPJ105 Details Description
Related parts for MNR14ERAPJ105
CONN PLUG CPC 10POS REV SER 6 datasheet.pdf
FUSE DUAL ELEMENT 3A 250V datasheet.pdf
IDC CABLE - CKR50S/AE50G/CCE50S datasheet.pdf
CONN PLUG 50POS R/A .050" GOL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 15.4 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 3.81MM datasheet.pdf
12 PPR datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 40MHZ 8SOIC datasheet.pdf