Rohm Semiconductor MNR14ERAPJ223
MNR14ERAPJ223 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14ERAPJ223
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 22K OHM 1206
Datasheet Download
MNR14ERAPJ223.pdf
Availability of MNR14ERAPJ223
QUANTITY
MNR14ERAPJ223 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14ERAPJ223
Internal Part NumberEIS-MNR14ERAPJ223
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMNR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14ERAPJ223
Related LinksMNR14E, MNR14ERAPJ223 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14ERAPJ223 Details Description
Related parts for MNR14ERAPJ223
CONN RECEPT HOUSING 3POS 2.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS M12 5V datasheet.pdf
CONN RECPT 100POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp 100PC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD523 datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf