Rohm Semiconductor MNR14ERAPJ394
MNR14ERAPJ394 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14ERAPJ394
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 390K OHM 1206
Datasheet Download
MNR14ERAPJ394.pdf
Availability of MNR14ERAPJ394
QUANTITY
MNR14ERAPJ394 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14ERAPJ394
Internal Part NumberEIS-MNR14ERAPJ394
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)390k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14ERAPJ394
Related LinksMNR14E, MNR14ERAPJ394 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14ERAPJ394 Details Description
Related parts for MNR14ERAPJ394
RES SMD 11K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V X7R SMD datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 2.5X7MM RECT T/H datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY STD 12A 2PL QC PNL datasheet.pdf
CONN SHROUDED PWR HEADER 2POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.7M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 2.7A 40 MOHM TH datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf