Rohm Semiconductor MNR14ERAPJ470
MNR14ERAPJ470 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14ERAPJ470
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 47 OHM 1206
Datasheet Download
MNR14ERAPJ470.pdf
Availability of MNR14ERAPJ470
QUANTITY
MNR14ERAPJ470 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14ERAPJ470
Internal Part NumberEIS-MNR14ERAPJ470
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)47
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14ERAPJ470
Related LinksMNR14E, MNR14ERAPJ470 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14ERAPJ470 Details Description
Related parts for MNR14ERAPJ470
CONVERTER DC-DC 20W 48V/3.3V SGL datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SAMPLING 28-CDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT PROG OVP 8SMD datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.58A 49 MOHM datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SPI/SRL 500K 16MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 20MA 108 OHM SMD datasheet.pdf