Rohm Semiconductor MNR14ERAPJ511
MNR14ERAPJ511 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14ERAPJ511
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 510 OHM 1206
Datasheet Download
MNR14ERAPJ511.pdf
Availability of MNR14ERAPJ511
QUANTITY
MNR14ERAPJ511 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14ERAPJ511
Internal Part NumberEIS-MNR14ERAPJ511
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMNR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)510
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14ERAPJ511
Related LinksMNR14E, MNR14ERAPJ511 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14ERAPJ511 Details Description
Related parts for MNR14ERAPJ511
RES SMD 17.4 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC ADC DRIVER DIFF 16-QFN datasheet.pdf
DIODE TUNING 10V 20MA SCD80 datasheet.pdf
MICRO 15POS SKT 8" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
IC DDR3 SDRAM 2GBIT 96WBGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 500MW DO35 datasheet.pdf