Rohm Semiconductor MNR15E0RPJ472
MNR15E0RPJ472 picture photo
Mfg. Part Number
MNR15E0RPJ472
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 4.7K OHM 1206
Datasheet Download
MNR15E0RPJ472.pdf
Availability of MNR15E0RPJ472
QUANTITY
MNR15E0RPJ472 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR15E0RPJ472
Internal Part NumberEIS-MNR15E0RPJ472
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMNR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR15E0RPJ472
Related LinksMNR15E, MNR15E0RPJ472 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR15E0RPJ472 Details Description
Related parts for MNR15E0RPJ472
MOD IPM L-SER 7PAC 600V 100A datasheet.pdf
RF MODULE 802.15.4 UFL SN55 datasheet.pdf
RES 604K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN DIN MALE 48CKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS PIN datasheet.pdf
FRONT ADAPTER 2 M datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 3.3K OHM 1608 datasheet.pdf