Rohm Semiconductor MNR15E0RPJ512
MNR15E0RPJ512 picture photo
Mfg. Part Number
MNR15E0RPJ512
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 5.1K OHM 1206
Datasheet Download
MNR15E0RPJ512.pdf
Availability of MNR15E0RPJ512
QUANTITY
MNR15E0RPJ512 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR15E0RPJ512
Internal Part NumberEIS-MNR15E0RPJ512
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)5.1k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR15E0RPJ512
Related LinksMNR15E, MNR15E0RPJ512 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR15E0RPJ512 Details Description
Related parts for MNR15E0RPJ512
FIXED IND 33UH 310MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 1.295A 75 MOHM datasheet.pdf
IC PHEMT 2GHZ 4.5V 280MA SOT-89 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC BUS TXRX TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 1206 datasheet.pdf
PTC RESTTBLE 0.16A 48V CHIP 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.2A 138 MOHM datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 500MA 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf