Rohm Semiconductor MNR15E0RPJ683
MNR15E0RPJ683 picture photo
Mfg. Part Number
MNR15E0RPJ683
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 68K OHM 1206
Datasheet Download
MNR15E0RPJ683.pdf
Availability of MNR15E0RPJ683
QUANTITY
MNR15E0RPJ683 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR15E0RPJ683
Internal Part NumberEIS-MNR15E0RPJ683
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR15E0RPJ683
Related LinksMNR15E, MNR15E0RPJ683 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR15E0RPJ683 Details Description
Related parts for MNR15E0RPJ683
FIXED IND 100UH 600MA 1.4 OHM datasheet.pdf
IC DSP FLOATING POINT 256BGA datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
LED XRE 465NM ROY BLUE 350MA SMD datasheet.pdf
BLZ 5.08/08/180 SN DKGN datasheet.pdf
SV 7.62HP/5/90MSF4 SC/04R BK datasheet.pdf
CAP ALUM 12UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf