Microsemi Commercial Components MPLAD6.5KP12CAE3
MPLAD6.5KP12CAE3 picture photo
Mfg. Part Number
MPLAD6.5KP12CAE3
Brief Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC PLAD
Datasheet Download
MPLAD6.5KP12CAE3.pdf
Availability of MPLAD6.5KP12CAE3
QUANTITY
MPLAD6.5KP12CAE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPLAD6.5KP12CAE3
Internal Part NumberEIS-MPLAD6.5KP12CAE3
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)12V
Voltage - Breakdown (Min)13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)327A
Power - Peak Pulse6500W (6.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPLAD6.5KP12CAE3
Related LinksMPLAD6.5, MPLAD6.5KP12CAE3 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
MPLAD6.5KP12CAE3 Details Description
Related parts for MPLAD6.5KP12CAE3
IDC CABLE - MPR64K/MC64F/X datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT FLANGE MOLEX datasheet.pdf
RES SMD 4.42 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND ORANGE datasheet.pdf
FILTER CAP 470PF 1A 50V 0805 datasheet.pdf
RES 11M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
XCEDE LEFT 6PVH 8COL WK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf