Rohm Semiconductor MNR18E0APJ120
MNR18E0APJ120 picture photo
Mfg. Part Number
MNR18E0APJ120
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 12 OHM 1506
Datasheet Download
MNR18E0APJ120.pdf
Availability of MNR18E0APJ120
QUANTITY
MNR18E0APJ120 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR18E0APJ120
Internal Part NumberEIS-MNR18E0APJ120
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMNR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)12
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1506, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR18E0APJ120
Related LinksMNR18E, MNR18E0APJ120 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR18E0APJ120 Details Description
Related parts for MNR18E0APJ120
IC OPAMP GP 200MHZ 8SO datasheet.pdf
THYRISTOR DSC 1200V 650A TO200AB datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8.5NS 165CABGA datasheet.pdf
RES 9.53 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LX 15.00/08/90 4.5SN GY datasheet.pdf
RES 25 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 30W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
LED MODULE 8" 8820LM 4000K 80CRI datasheet.pdf
18 MODII HDR SRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
AB 6C 4#16, 2#12 PIN RECP datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 500MW SOT323 datasheet.pdf