Rohm Semiconductor MNR18E0APJ203
MNR18E0APJ203 picture photo
Mfg. Part Number
MNR18E0APJ203
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 20K OHM 1506
Datasheet Download
MNR18E0APJ203.pdf
Availability of MNR18E0APJ203
QUANTITY
MNR18E0APJ203 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR18E0APJ203
Internal Part NumberEIS-MNR18E0APJ203
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR18E0APJ203
Related LinksMNR18E, MNR18E0APJ203 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR18E0APJ203 Details Description
Related parts for MNR18E0APJ203
MOSFET P-CH 20V 16A TO-263AB datasheet.pdf
RES SMD 30.1 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
VARISTOR 351V 4.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
OSC XO 130.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES NTWRK 16 RES 22 OHM 32LBGA datasheet.pdf