Rohm Semiconductor MNR18E0APJ220
MNR18E0APJ220 picture photo
Mfg. Part Number
MNR18E0APJ220
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 22 OHM 1506
Datasheet Download
MNR18E0APJ220.pdf
Availability of MNR18E0APJ220
QUANTITY
MNR18E0APJ220 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR18E0APJ220
Internal Part NumberEIS-MNR18E0APJ220
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR18E0APJ220
Related LinksMNR18E, MNR18E0APJ220 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR18E0APJ220 Details Description
Related parts for MNR18E0APJ220
RES SMD 7.32KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A SOT223-4 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 10A 12V datasheet.pdf
RES 1.62 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
3-BLADE CUTTER HEAD .235-.270 DI datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf