Rohm Semiconductor MNR18E0APJ241
MNR18E0APJ241 picture photo
Mfg. Part Number
MNR18E0APJ241
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 240 OHM 1506
Datasheet Download
MNR18E0APJ241.pdf
Availability of MNR18E0APJ241
QUANTITY
MNR18E0APJ241 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR18E0APJ241
Internal Part NumberEIS-MNR18E0APJ241
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)240
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1506, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR18E0APJ241
Related LinksMNR18E, MNR18E0APJ241 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR18E0APJ241 Details Description
Related parts for MNR18E0APJ241
IC VREF SHUNT ADJ SOT89-3 datasheet.pdf
CABLE MALE-FEMALE 4POS PVC 1.0M datasheet.pdf
IC HEX INVERTER SCHMITT 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 48.7 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
BOARD EVAL ISPMICRO32/DSP CP2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
TRANS RF NPN 30V 16A 744A-01 datasheet.pdf